Wkrótce minie rok od rozpoczęcia programu Mieszkanie dla Młodych, a pytań dotyczących jego warunków i przyszłości nie brakuje. Największe wątpliwości dotyczą kryteriów jakie należy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie, warunków finansowych oraz tego jak będzie wyglądać przyszłość programu.
Polska Federacja Rynku Nieruchomości podsumowuje ogólnopolską akcję BEZPIECZNY NAJEM i pyta pośredników o jej wyniki. Ponad 60 proc. ankietowanych wskazuje studentów jako głównych odbiorców tegorocznych działań. A wśród najczęściej podpisywanych umów – standardowe. Konsumenci unikają umów najmu okazjonalnego. Aż 80 proc. badanych przygotowało mniej niż 5 proc. tego rodzaju dokumentów. Powód? Chęć uniknięcia dodatkowych kosztów.
Pogodzić pracę i studia…? Ciężki orzech do zgryzienia, ale mamy na to sposób!
Skorzystaj ze specjalnej oferty Getin Banku i konta Getin Up dla Studenta, na którym możesz zarabiać nawet przez pół roku ! Załóż konto i otrzymaj do 300 zł premii!
Bank rozpoczął jesienną ofensywę promocyjną skierowaną do osób pomiędzy 18 a 27 rokiem życia. Proponuje im założenie bezpłatnego konta, ekstra rabaty w Klubie Rabatowym, udział w spotkaniach edukacyjnych na uczelniach oraz zaprasza do konkursu Career Hacking.
35 proc. dostępnych na rynku lokali wynajmują studenci. To jedna z najliczniejszych grup wśród najemców, posiadająca jednak najgorszą opinię wśród właścicieli mieszkań.
Cena czy lokalizacja? Balkon czy dobre sąsiedztwo? Firma Gumtree we współpracy z partnerami sprawdziła, jakie informacje są decydujące dla osób szukających mieszkań na wynajem oraz jakie mieszkania realnie są dostępne na rynku. Wyniki w najnowszym raporcie „Pokój od zaraz”.
Praca w budce z hot dogami? Rozdawanie ulotek w stroju Misia? Koszenie trawnika sąsiada?
Są lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy na studiach!
Wystartowała akcja przygotowana z okazji rozpoczęcia roku akademickiego przez Getin Bank.
Praca na zmywaku? Czyszczenie klatek w ZOO? Chodzenie w dziwnym, pluszowym stroju jako hostessa..?
Są lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy na studiach! Już za klika dni startuje akcja przygotowana przez Getin Bank.
Osoby budujące dom mogą w ramach programu „MdM” otrzymać od państwa nawet ponad 35 tys. zł. Gdzie szukać projektów i czym kierować się przy ich wyborze?
Każdy chętnie poleca sprawdzoną usługę lub produkt swoim znajomym, niezależnie od tego, czy jest to fryzjer, klub fitness, czy też… bank. Nie każdy jednak wie, że dzięki przyjacielskiej rekomendacji usług finansowych można zarobić.
Zbliża się kolejny rok akademicki. Rzesze studentów wracają już z letniego wypoczynku i rozpoczynają poszukiwania mieszkań na wynajem w miastach uniwersyteckich. W znalezieniu dobrego lokalu liczy się nie tylko atrakcyjna cena, lecz również lokalizacja i coraz wyższy standard mieszkania. Studenci nowego pokolenia to wymagająca grupa najemców.
Zdolność kredytowa to inaczej zdolność do spłaty kredytu w terminie określonym w umowie. Na jej podstawie bank określa kwotę, którą jest skłonny pożyczyć kredytobiorcy. Warto jednak pamiętać, że każda instytucja ma swoje własne reguły oceny finansowych możliwości klientów, dlatego fiasko negocjacji w jednej nie oznacza braku szans na kredyt u konkurencji. Oprócz zdolności kredytowej, banki biorą pod uwagę także historię kredytową klienta – możesz sam sprawdzić ją w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).
Jak nie dołączyć do grona osób poszkodowanych przez upadłych deweloperów? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie każdy, kto szuka lokalu na rynku pierwotnym. Rozwiązanie jest jedno: trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i prześwietlić dewelopera. Kolorowe foldery zmyliły już niejednego – gdzie zatem szukać wiarygodnych, twardych danych?
W związku z przedłożeniem przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych Business Centre Club przedstawił opinię dotyczącą projektu. Proponowane w nim zmiany wynikają z dotychczasowych doświadczeń w realizacji programu „Mieszkanie dla Młodych” i powinny wpłynąć na wzrost liczby beneficjentów programu, co może z kolei korzystnie oddziaływać na branżę budowlaną.
Już niebawem ponad dwa miliony studentów rozpocznie kolejny rok nauki. Wielu z nich po raz pierwszy stanie przed wyzwaniem poszukiwania lokum na wynajem. Niestety, stereotypy i złe doświadczenia związane z wynajmowaniem mieszkań studentom wciąż biorą górę i właściciele z dystansem patrzą na najemców-studentów. Warto jednak nadmienić, że bardzo często nie szanuje się również podstawowych praw lokatorów.