Finanse - artykuły (serwis archiwalny)

Badanie „Wydatki kontrolowane” pokazuje, że ludzie w trudnej sytuacji finansowej w większości chcą podjąć dodatkową pracę lub uzupełnić wykształcenie. Aż ¼ z nich (23%) wykazuje jednak bierne postawy wobec trudności i cechy uzależnienia od pomocy społecznej. Za swoje niepowodzenia osoby te obwiniają głównie Państwo i warunki ekonomiczne kraju. Eksperci programu „Wydatki kontrolowane” podkreślają, że w Polsce brak jest efektywnej pomocy dla ludzi znajdujących się w finansowych kłopotach, zarówno tej merytorycznej z obszaru finansów, jak i psychologicznej, która wpływa na postawy i sposób myślenia.
Student, którzy w ubiegłym roku pracował na umowę o dzieło lub zlecenie, może dostać zwrot nawet 556 zł nadpłaconego podatku dochodowego. Ile należy się Tobie? Na stronie www.pit-student.pl znajdziesz kalkulator, w którym policzysz ile „zarobisz” na PICIE, a przy okazji szybko rozliczysz się ze skarbówką. Masz na to czas – jak wszyscy – do 30 kwietnia.
Eksperci są zgodni. Jeżeli kupować mieszkanie, to właśnie teraz. – Nie ma co czekać na tańsze oferty – mówi portalowi Money.pl Marcin Krasoń z Open Finanse. Z raportu Home Broker wynika, że w większości miast ponad połowa mieszkań sprzedaje się za cenę niższą niż średnia.
Telefony komórkowe towarzyszą nam przez dzień i noc. Coraz więcej z nich to nowoczesne smartfony, które potrafią zastąpić już komputer osobisty - odwiedzamy w nich strony internetowe, przechowujemy pliki, przygotowujemy dokumenty i zarządzamy swoim czasem. Technologia mobilna rozwija się bardzo dynamicznie, więc jeszcze nieraz będziemy zaskoczeni tym, co potrafi nasz telefon. Na przykład: możemy już nim płacić bez użycia karty płatniczej oraz bez potrzeby logowania się do konta bankowego .
Z inicjatywy P.R.E.S.C.O. GROUP w kwietniu 2013 r. wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjno-społeczna „Wydatki kontrolowane”. Celem programu jest zapobieganie wykluczeniu finansowemu poprzez zwiększanie społecznej świadomości finansowej oraz poprawę umiejętności zarządzania budżetem domowym i osobistym.
Mieszkanie, jedzenie, dojazdy na uczelnię, rozrywka – wszystko to kosztuje i uszczupla studencki budżet. Podpowiadamy, jak oszczędzać po studencku – efektywnie oraz skutecznie! Student nigdy nie narzeka na nadmiar gotówki i często szuka oszczędności. To szczególny etap w życiu, podczas którego warto nauczyć się, jak najlepiej planować wydatki. Ta wiedza okaże się cenna nie tylko podczas studiów, ale także po ich ukończeniu.
Analitycy wyszukiwarki nieruchomości morizon.pl sprawdzili, jak zmieniły się średnie ceny ofertowe wynajmu mieszkań w kilku największych miastach Polski. Tańsze niż na początku 2012 roku są kawalerki. Wyższych opłat spodziewać się mogą najemcy mieszkań dwu lub trzypokojowych.
Studenci postanowili walczyć o tańsze mieszkania. Na Facebooku została zainicjowana akcja "Mieszkanie tańsze niż pokój".
Z dynamicznym rozwojem rynku urządzeń mobilnych telefony komórkowe oraz tablety stały się nie tylko narzędziem służącym do komunikacji i rozrywki, lecz także zarządzania finansami. Organizatorzy plebiscytu Złoty Bankier 2012 przygotowali zestawienie najciekawszych nowinek i usług w polskiej m-bankowości.
W kategorii najlepsze konta studenckie Money.pl przyjęło założenie, że na konto studenta wpływa miesięcznie tysiąc złotych a jego posiadacz aktywnie korzysta z karty debetowej.
PKB wzrósł w minionym roku zaledwie o dwa procent (podał Główny Urząd Statystyczny). Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy - 4,3 proc. Tendencja spadkowa utrzyma się i w bieżącym roku. Dwuprocentowego wyniku nie uda się powtórzyć. Jeśli przewidywania ankietowanych przez Money.pl ekonomistów się sprawdzą, będziemy mieli do czynienia z najgorszą sytuacją w gospodarce od 1992 roku.
Użytkownicy sieci preferują wygodę nie tylko podczas e-zakupów, ale również w bankowości. Jak się okazało tylko co dziesiąty badany odwiedza tradycyjny oddział banku, pozostali wybierają serwis internetowy. Organizatorzy corocznego plebiscytu Złoty Bankier zbadali także jaką popularnością cieszą się aplikacje mobilne, karty kredytowe oraz inne produkty bankowe.
Dzień płacenia rachunków dla nikogo z nas nie jest przyjemny. Przecież nikt nie lubi patrzeć na kurczące się konto. Ból ten można jednak nieco złagodzić wprowadzając w życie kilka dobrych, codziennych nawyków. Pozwolą one bez większego wysiłku obniżyć choćby rachunki za energię. Co ważne oszczędzając energię nie tylko chronimy nasz portfel, ale przyczyniamy się także do ochrony środowiska zmniejszając emisję CO2. Modnie oraz z pożytkiem dla domowego budżetu.
Kilka miesięcy temu w sieci pojawił się nowatorski serwis umożliwiający koordynację rozliczeń i kontrolę przepływu gotówki pomiędzy osobami prywatnymi. Jak deklarują twórcy, TraceCoin powstał głównie z myślą o studentach i ich codziennych, współdzielonych wydatkach.
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści. Ich zdaniem trzeba poczekać, aż Euroland upora się z kłopotami zadłużonych krajów. Wprawdzie podkreślają korzyści jakie mogą płynąć z przyjęcia wspólnej waluty, jednak może się okazać, że koszty szacowane na blisko 28 mld zł, przewyższą o kilka miliardów korzyści. Bardzo prawdopodobny jest też drastyczny wzrost cen. Chleb, mleko oraz warzywa mogą podrożeć nawet o 20%.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności