Zero złotych za prowadzenie konta i przelewy internetowe, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, 10 proc. premii za płatności kartą w sieci oraz możliwość skorzystania z preferencyjnego kredytu studenckiego. PKO Konto dla Młodych to produkt dla studentów i absolwentów.
PKO Konto dla Młodych to produkt dla studentów i absolwentów miedzy 18 a 30 rokiem życia. Aby je założyć wystarczy złożyć wniosek na stronie www.pkobp.pl, a konsultant Infolinii poinformuje o kolejnych krokach.
PKO Konto dla Młodych jest prowadzone bez żadnych opłat dla osób, którzy nie ukończyli 26 roku życia. PKO Konto dla Młodych wolne jest nie tylko od opłat, ale i oddziałów. Oferuje bezpłatny dostęp do rachunku przez całą dobę, z każdego miejsca na świecie, dzięki usługom bankowości elektronicznej iPKO. Można także w prosty i wygodny sposób korzystać z serwisu mobilnego iPKO. Wystarczy połączyć się z Internetem w telefonie komórkowym i zalogować się na stronie m.ipko.pl.
PKO Konto dla Młodych oferuje nowoczesną, funkcjonalną i bezpieczną kartę debetową do rachunku. Karta wyposażona jest w mikroprocesor działający w standardzie EMV z możliwością dokonywanie transakcji przez Internet oraz funkcją płatności zbliżeniowych Visa payWave. Dzięki niej można płacić za zakupy w wybranych punktach oznaczonych symbolem Visa, a dodatkowo wypłacać gotówkę w ponad 23 tysiącach punktów oznaczonych symbolem Visa cash back. W ramach PKO Konta dla Młodych można również doładować telefon komórkowy na kartę przez serwis iPKO lub w bankomatach PKO Banku Polskiego.
PKO Konto dla Młodych to nie tylko darmowe przelewy internetowe, to także wysoka premia za korzystanie z karty debetowej w sieci. Osoby, które otworzą PKO Konto dla Młodych przed 16 listopada, mogą uzyskać 10 proc. premii za płatności w Internecie wykonane kartą debetową powiązaną z rachunkiem.
Kredyt studencki
osoby, które posiadają konto w PKO Banku Polskim, nie wnoszą opłaty przygotowawczej za rozpatrzenie wniosku kredytowego oraz przygotowanie i zawarcie umowy, korzystają także z atrakcyjnego oprocentowania w porównaniu długoterminowymi kredytami komercyjnymi.
Kredyty studenckie mogą być wykorzystane na dowolny cel – np. na zakup podręczników, pokrycie kosztów mieszkania i utrzymania, czy wydatki w czasie wolnym. Kredyt wypłacany jest w miesięcznych transzach, których maksymalna liczba - w przypadku studiów wyższych - może wynosić 60, a w przypadku studiów doktoranckich - 40. Wysokość wypłacanej transzy dla nowo zawieranych umów w roku akademickim 2012/2013 wynosi 600 zł. Oznacza to, że w przypadku studiów trwających 5 lat, student może otrzymać 30 tys. zł. Spłata kredytu rozpoczyna się po upływie 2 lat od regulaminowego terminu ukończenia studiów i realizowana jest przez okres dwa razy dłuższy niż czas, w jakim kredyt był wypłacany. Istnieje także możliwość umorzenie kredytu w wysokości 20 proc. w sytuacji gdy kredytobiorca ukończy naukę w grupie 5 proc. najlepszych absolwentów.