"Fabryka Innowacji" czeka na pomysłowych naukowców i studentów

Naukowcy, inżynierowie i studenci, którzy mają ciekawy pomysł na biznes mogą wziąć udział w projekcie "Fabryka Innowacji". Zwycięzcy mogą otrzymać nawet 200 tysięcy euro na realizację swojego projektu. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie powinny w kilku zdaniach opisać swój pomysł i wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej.

"Fabryka Innowacji" to nowy inkubator innowacyjności, który ma wspierać rozwój pomysłów na nowe przedsiębiorstwa oparte o nowoczesne rozwiązania technologiczne w obszarach: e-pieniądze, e-biznes, ochrona środowiska, edukacja, transport i energetyka.

Jak informuje przedstawicielka organizatorów Ludmiła Jesionowska, działania Fabryki są skierowane do szerokiego grona pomysłodawców, w tym środowisk akademickich: kadry naukowej uczelni wyższych, jednostek z dziedziny Badań i Rozwoju i studentów. Mają one pobudzić i skłonić do realizacji innowacyjnych pomysłów, a inwestorów przekonać do kapitałowego zaangażowania się w nie.

"Głównym problemem dla powstawania i rozwoju nowych firm jest zapewnienie im finansowania na wczesnym etapie rozwoju. Zjawisko to potęguje się w obecnym kryzysie finansowym. Za mało jest na rynku podmiotów, które są w stanie zainwestować w pomysł. Pomysłodawcom pozostają ich własne środki, jednak inwestowanie na tak wczesnym etapie kilkudziesięciu tysięcy złotych przekracza zwykle ich możliwości" - mówi Jacek Bzurski, dyrektor projektu "Fabryka Innowacji".

Dodaje, że w rezultacie wiele znakomitych pomysłów nie zostaje wdrożonych. "Będziemy pomagać pomysłodawcom już na etapie przekształcania autorskiego pomysłu w profesjonalnie przygotowany biznes plan" - zapewnia.

W ramach "Fabryki Innowacji" pomysłodawcy mają zapewnione doradztwo w zakresie zakładania, prowadzenia i zarządzania firmą. Otrzymają profesjonalną pomoc wraz z ekspertyzami technologicznymi, analizą wykonalności, analizą finansową, analizą ryzyka, szczegółowym planem wytworzenia produktu, a w dalszej fazie badaniami rynku, planem marketingowym, planem sprzedaży, doradztwem prawnym, udostępnieniem infrastruktury, a także innymi usługami niezbędnymi dla nowopowstałych firm.

"Fabryka Innowacji" gwarantuje pomoc na etapie rozwoju pomysłu w wysokości około 200 tys. złotych. Udostępnienie laboratoriów, pomoc w przygotowaniu prototypu, badania rynku, umowy sprzedażowe, doradztwo prawne i ochronę własności intelektualnej oraz pomoc na etapie budowy firmy będą wsparte kwotą sięgającą nawet 200 tys. euro.

Partnerami "Fabryki Innowacji" są: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Centrum Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej i Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. PAP - Nauka w Polsce


ostatnia zmiana: 2011-11-05
Komentarze
Polityka Prywatności