Rodzina na swoim z Bankiem Pocztowym

Dzięki kredytowi z dopłatami w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim” oprocentowanie kredytu przez 8 lat dofinansowywane jest z budżetu Państwa.

W najbliższym czasie ma zostać znowelizowana ustawa o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Dzięki jej nowelizacji w styczniu 2009 r. wzrośnie próg wymaganej ceny za metr kwadratowy mieszkania, a co za tym idzie zwiększy się liczba mieszkań, które będzie można kupić z dopłatą.

Dlatego dostępny w Banku Pocztowym w ramach programu „Rodzina na swoim” kredyt mieszkaniowy z dopłatą z budżetu Państwa jest idealnym rozwiązaniem dla małżeństw oraz osób samotnie wychowujących dziecko małoletnie, dziecko uczące się do ukończenia przez nie 25 roku życia lub bez względu na jego wiek, jeżeli pobierany jest na nie zasiłek pielęgnacyjny.

Dopłata do odsetek przyznawana jest na okres pierwszych ośmiu lat spłaty kredytu. O jego atrakcyjności świadczy fakt, że maksymalna kwota kredytu może wynosić nawet 100 % kosztu inwestycji lub 100 % wartości rynkowej nieruchomości. Okres kredytowania może wynieść nawet 35 lat. Możliwa jest również wcześniejsza spłata kredytu. W przypadku takiej decyzji klient nie musi zwracać odsetkowej dotacji.

Kredyt mieszkaniowy z dopłatą może być wykorzystany na zakup lub budowę mieszkania o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 75 m2 lub domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej nie większej niż 140 m2. Z pozyskanych tą drogą pieniędzy można również sfinansować wkład budowlany w spółdzielni mieszkaniowej, bądź przeznaczyć je na przebudowę lub adaptację budynku w celu stworzenia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość.

Najistotniejsze korzyści klienta z tytułu wyboru udzielanego w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim” kredytu z dopłatami w Banku Pocztowym, to:

  • Zmniejszenie obciążeń budżetu domowego – dopłaty do odsetek od kredytu w okresie 8 lat spłaty oraz długi okres kredytowania – nawet do 35 lat,

  • Szybka decyzja kredytowa,

  • Kredyt nawet do 100 % wartości kosztów inwestycji.
źródło: nf.pl

ostatnia zmiana: 2011-11-05
Komentarze
Polityka Prywatności